Bílá mouka jako tichý zabiják

Bílá mouka jako tichý zabiják

Spitzkornlinge legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
Bílá mouka jako nebezpečná potravina, která způsobuje záněty v těle.


Věděli jste, že první pečivo vzniklo již před 5.000 lety? Tvořilo základ lidské stravy. Lidé sklízeli divoce rostoucí obiloviny, které rozdrtily mezi kameny a připravily z nich placky (obdobu prvního pečiva).

Dnešní průmyslově vyráběná mouka se od té prapůvodní hodně změnila. Populační exploze si vyžádala oběti v podobě rychle vyráběných, geneticky upravených "dokonalých" potravin. Věděli jste, že za rok sní každý obyvatel v ČR v průměru 50 kilogramů pečiva? Odnesla to i obyčejná mouka. Základní surovina, z které se vyrábí pečivo.

Jakou mouku si dnes koupíte v běžném obchodě?

Dnešní mouka se vyrábí z vyšlechtěného obilného zrna (zatím ano :-)). Aby výrobci dosáhli, co největší kvality - vydržela dlouho čerstvá co nejdéle a vypadala dokonale (sněhově bílá mouka), tak se snížili k menšímu "podvodu".

Při výrobě mouky dochází k odstranění klíčku zrna a slupky. Bohužel právě v těchto částech je obsaženo nejvíce prospěšných látek - minerální látky, vitamíny a vláknina. Zůstává pouze tzv. endosperm, který obsahuje škrob a lepek.

Složení obilného zrna:
Minerály: vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík a sodík.
Vitamíny: vitamín A, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6, vitamín C a vitamín E.

Tato jakoby prázdná potravina již neplní svůj účel, který plnila dříve. Lidé proto mají problémy s trávením, v těle jim vznikají různé záněty a autoimunitní onemocnění.


Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho...
Autor článku a hodnocení

1
Tkim

Již od roku 2008 se věnuji vytvářením textů pro kampaně a webové stránky. Umím vyhledávat a pracovat s různými zdroji a psát informativně v souladu se SEO. Aktivně píšu pro: www.bodylift.cz www.okloubech.cz www.oreprodukci.cz www.zadany.cz a další webové prezentace.

Tkim a další pisálkovi články

Ohodnoťte článek autora


Přidejte se také do diskuze

Před napsáním komentáře se musíte nejprve   Registrace nezabere více jak 10 vteřin!

Nebyly přidány žádné komentáře.