Jak si vybrat nejvýhodnější cestovní pojištění?

Jak si vybrat nejvýhodnější cestovní pojištění?

Léto začíná a možná už balíte kufry a těšíte se, jak zamáváte České republice a vyrazíte poznávat cizí země. Na každou cestu je třeba se řádně připravit, nakoupit potřebné vybavení a vzít si sebou dostatečný obnos peněz. V první řadě je nutné se změřit na bezpečnost. Nikdy nevíte, co se semele. Naučte se poznat kvalitní cestovní pojištění a budete mít jistotu, že o vás bude v zahraniční postaráno a dostanete finanční kompenzaci!


Nejoblíbenější je komplexní balíček

Cestovní pojištění do zahraničí lze sjednat v několika variantách. Může pokrývat jen léčebné výlohy či úraz, přikoupit si lze ještě pojištění odpovědnosti či pojištění zavazadel. Cena základní pojistky se od varianty s výhodami liší jen o několik málo korun. Češi se naučili být zodpovědnější, proto si stále častěji kupují komplexní pojištění na cesty, které obsahuje léčebné výlohy, pojištění zavazadel, úrazu i odpovědnosti.

Výhodné cestovní pojištění 

Věděli jste, že: Pojištění odpovědnosti je tu od toho, aby vám krylo záda, když cizí osobě způsobíte majetkovou, zdravotní či finanční škodu? Stojí jen několik set korun ročně a vyplatí se ho mít v běžném občanském životě! Více o něm zde.

Máte-li vybránu formu pojištění, je na čase si udělat srovnání nabídek. Zajděte si do pojišťoven či si udělejte online srovnání nabídek. Ceny za stejný typ pojištění se u tuzemských pojišťoven liší o několik desítek korun na den, což ve finále může znamenat dražší pojistku i o několik set korun.

Dvě charakteristiky kvalitní pojistky na cesty

  1. Kvalitní cestovní pojištění má vysoké limity pojištění. Musíte je sledovat, protože výše limitů vyjadřuje, jakou sumu za vás pojišťovna v případě nutnosti zaplatí. Logicky tedy platí, že čím vyšší, tím výhodnější. Ideální výše limitu je 5 000 000 Kč, platí pro cesty po Evropě i mimo ni.
  1. Vhodná pojistka musí zahrnovat krytí všech aktivit, kterým se budete za hranicemi věnovat. Před podpisem smlouvy si pozorně přečtěte pojistné podmínky a také časté dotazy k pojištění do zahraničí. Jedině tak se dozvíte, kdy vás pojistka ochrání.

Kvalitní pojištění 

RADA na závěr: Jestliže rádi nakupujete za nejvýhodnější ceny, sjednejte si toto cestovní pojištění online od pojišťovny ERGO.


Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho...
Autor článku a hodnocení

10
Eva

Vaření je můj koníček, při kterém se skvěle odreaguji.

Eva a další pisálkovi články

Ohodnoťte článek autora


Přidejte se také do diskuze

Před napsáním komentáře se musíte nejprve   Registrace nezabere více jak 10 vteřin!

Nebyly přidány žádné komentáře.

Nejnovější komentáře
-1
Anonym
U té filtrace bych ještě dodala, že se mohou li...
26
Hlosek
Ahoj, při vyběru sušičky jsem narazil na tuto d...
-1
Majdalenka
Peto, AEG T8DBE48SC už se dneska nevyplatí. Bud...