Údržba bezsáčkového vysavače

Údržba bezsáčkového vysavače

Pořídili jste si bezsáčkový vysavač, ale již nevysává jako dřív? S největší pravděpodobnosti jste zanedbali jeho údržbu.


Z vlastní zkušenosti to znám. V obchodě jsem si koupil bezsáčkový vysavač. Vysává perfektně i při sníženém výkonu. Navíc jsou nulové náklady na sáčky. Jen ho jednoduše vysypu a mohu pokračovat.

Po několika desítkách vysávání cítím, že jeho výkon začíná pomalu klesat. Postupně zvyšuji jeho výkon, ale zbytečně. Vysávání už není takové, jaké bylo na začátku. Co s tím?

Pravidelná údržba bezsáčkového vysavače = spokojené vysávání

Aby Vám váš bezsáčkový vysavač dlouho sloužil, tak se o něj musíte pravidelně starat. Ideálně po každém třetím vysypání nádobky ji vzít a celou rozebrat.

Většinou obsahuje 3 filtry. První dva filtry jsou většinou součástí nádobky. První filtr je papírový. Před mytím jej důkladně vyklepejte od prachu. Druhý filtr je z "molitanu". Ten též důkladně očistěte a poté vyperte ve vodě, dokud z něj nepoteče jen čistá voda. Nezapomeňte, že je můžete používat až po důkladném uschnutí!!!  Třetí filtr se nechává být.

Když budete tuto "očistu" provádět pravidelně, v případě vysávání jemného prachu - např. při vrtání i častěji, tak Vám Váš vysavač bude sloužit na plný výkon.


Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho...
Autor článku a hodnocení

1
Tkim

Již od roku 2008 se věnuji vytvářením textů pro kampaně a webové stránky. Umím vyhledávat a pracovat s různými zdroji a psát informativně v souladu se SEO. Aktivně píšu pro: www.bodylift.cz www.okloubech.cz www.oreprodukci.cz www.zadany.cz a další webové prezentace.

Tkim a další pisálkovi články

Ohodnoťte článek autora


Přidejte se také do diskuze

Před napsáním komentáře se musíte nejprve   Registrace nezabere více jak 10 vteřin!

-1
U té filtrace bych ještě dodala, že se mohou lišit a nemusí jít pouze o obyčejný molitan viz equiplo. Na výstupu je ideální HEPA filtr, který zachytává mikročástečky a alergeny, které by se jinak dostali zpět do ovzduší. Pro alergiky již v podstatě nezbytnost.
 

Nejnovější komentáře
-1
Vojtech
Ahoj, jak jsi s ní spokojený? My taky přemýš...
-1
Anonym
U té filtrace bych ještě dodala, že se mohou li...
26
Hlosek
Ahoj, při vyběru sušičky jsem narazil na tuto d...