Podle čeho si pořídit sušičku

Podle čeho si pořídit sušičku

prádelně legální fotografie z fotobanky www.pixmac.cz
Plánujete si zakoupit sušičku? Poradím Vám podle čeho si vybrat a zda je pro vás vůbec vhodná.


Sušička je spotřebič, který dokáže při správném používání ušetřit spoustu času. V nezkušených rukách však dovede i pěkně pozlobit.

Hlavní faktor, který ovlivňuje při jejím nákupu, je její energetická náročnost. Osobně mám vyzkoušeno, že největší úsporu poskytuji tzv. kondenzační sušičky. Ty dosahují nejnižší spotřeby, což při delším provozu vaše peněženka jistě ocení.

Dalším faktorem je kapacita. Pokud se vám do pračky vejde 6 kg prádla a do sušičky jen 5 kg, tak o to více musíte sušičku zapínat. Je proto vhodné zakoupit o 1kg větší kapacitu. Prádlo se pak lépe skládá.

Pak musíte vzít v potaz, jak budete vypouštět vodu ze sušičky. Existují dva způsoby. Buď klasicky vypouštění do odpadu, nebo do speciální nádoby. Většina sušiček má obě možnosti.

Dalším užitečným rozšířením sušičky je speciální nástavec pro sušení bot, který není standartní výbavou.

Poslední, ale stejně důležitou věcí je český návod k programům. Každému prádlu vyhovuje jiný postup sušení.

Mezi největší mínusy sušičky patří:

Velké opotřebení prádla. Zkrátka pokud často sušíte prádlo, bude více opotřebované.Po nějaké době začíná prádlo i sušička zapáchat. Doporučuji sušičku nezavírat, vytřít otvory kudy odchází voda do sucha a před sušením vložit dovnitř speciální aromatické ubrousky. Prádlo, tak zůstane hezky voňavé.

K pravidelné údržbě patří čistění záchytných míst na prach včetně topných žeber. Pokud budete důslední, tak vám vaše sušička bude dlouho sloužit.

Sušička je ideální řešení pro lidi, co nemají možnost sušení prádla na radiátorech či balkónu. Běžné prádlo máte za dvě hodinky suché a navíc je zbavené alergenů (prach, psí chlupy...) a krásně hebké.


Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho...
Autor článku a hodnocení

1
Tkim

Již od roku 2008 se věnuji vytvářením textů pro kampaně a webové stránky. Umím vyhledávat a pracovat s různými zdroji a psát informativně v souladu se SEO. Aktivně píšu pro: www.bodylift.cz www.okloubech.cz www.oreprodukci.cz www.zadany.cz a další webové prezentace.

Tkim a další pisálkovi články

Ohodnoťte článek autora


Přidejte se také do diskuze

Před napsáním komentáře se musíte nejprve   Registrace nezabere více jak 10 vteřin!

26
Ahoj, při vyběru sušičky jsem narazil na tuto diskuzi. Přemýšlím nad Beko.
Poradíte mi taky někdo moc prosím, jestli je fajn? Líbí se mi hlavně, že o ní píší že má nízkou spotřebu. Málo funkcí mi nevadí.
Moc děkuji!
 
26
Ahoj,

jak jsi s ní spokojený? My taky přemýšlíme nad Beko, ale nevíme který konkrétně model. V testech to tato značka celkem válcuje, ale nevíme jestli to je úplně relevantní.

Díky moc za každou radu.

 

22
Pokud někdo hledá sušičku do 15 000, tak můžu doporučit AEG AbsoluteCare T8DBE48SC, po půl roce funguje pořád skvěle. Jediný mínus je hlučnost, ale jestli ji budete mít v koupelně jako já, tak jí můžete pouštet i v noci
 
22
Peto, AEG T8DBE48SC už se dneska nevyplatí. Bude levná, solidně sušit, ale nic moc. Navíc je poměrně hlučná. Ze zkušenosti mohu říct, že bude lepší si připlatit za Bosch WTW 87463BY, která stojí jen 16000, je tišší a má více programů. Já ji mám doma, v pohodě s ní suším i v noci a zatím stoprocentní spokojenost :)

 

14
Dobrý den, já bych taktéž poprosila o pár rad :-) Doma máme pračku se sušičkou, ale bohužel už nám to přestává stačit, a tak plánuji koupit sušičku. Vybrala jsem si podle několika zdojů tuto SiemensWT66B200BY, bohužel až potom co se mi začla velice líbit jsem zjistila, že už asi není nikde v prodeji. Nevíte prosím o nějaké, která je této velmi podobná? Hlavně aby měla taky samočistící kondenzátor. A nejlépe i cenově, ale samozřejmě ceně nižší se bránit nebudu. Ještě bych se chtěla zeptat - nevíte, jak často je potřeba vylévat vodu? Vím, že napojením na odpad se nutnosti vylévání zbavím, ale bohužel nemám napojení na odpad k dispozici. Děkuji mockrát za všechny rady. :-)
 
14
icon
Milá Báro,
k vašemu dotazu. Pokud uvažujete o pořízení sušičky do 14.000 Kč, tak v této hladině jsou, co do kvality velmi podobné. Od vyšší částky, se začíná projevovat značka a její propracování. Takže pokud jdete do této částky klidně vemte BEKO, jen chtějte parametry - čistící kondenzátor. Pokud máte více peněz - SIEMENS, AEG.. jsou dobrou volbou.
Vylévat vodu (pokud nejste napojeni na odpad) musíte pokaždém sušení. Stejně, tak provést vyčistění filtrů. Filtry stačí otřít rukou - nebudete věřit, co tam vše najdete.
Jelikož pracuji aktuálně na stavbě - tak je tam spousta písku, kamínků a třeba i rozmělněný paírový kapesníček.

 

14
Paní Pangrácová, doporučil bych Vám podívat se po jiném modelu - Siemens WT66B2OOBY za mě nic moc. A můžete mi věřit, doma jsme ji měli. Je s ní více starostí, než nakolik se vyplatí. Za tu cenu to určitě nebyla dobrá koupě. Navíc, po téhle zkušenosti mám určitou averzi ke kombinovaným sušičkám a pračkám, v čemž mě zkušenosti dalších uživatelů utvrzují.

 

20
Ahoj,
díky za radu, asi tedy půjdeme do kondenzační sušičky a budeme si hlídat filtr. Pokud jde o peníze, nechceme platit víc, než je potřeba, na druhou stranu mnohem radši bych zaplatila víc na začátku a pak šetřila, než naopak. Takže možná spíš ten Bosch nebo AEG ;-)
Děkuju :-) Teď budeme vědět, jakým směrem se zaměřit a trochu se nám ten výběr zúží :-)
 
20
Dejte vedet jakou sušičku, jste nakonec koupila a jak jste spokojená! Také plánuji s chotí nákup.

 

20
icon
Jsem moc rád, že Vám má rada pomohla. Snad budete mít při výběru šťastnou ruku.

 

20
Tak nakonec jsme se rozhodli, že koupíme AEG Lavatherm 76788IHCS, je kondenzační, dobré energetické třídy, a není zase až tolik drahá, narazili jsme i na srovnatelné a dražší. A myslím si, že ty programy, co má, nám budou vyhovovat.
Tkim, co myslíte?
milda, určitě dáme vědět, jak funguje a jak jsme s ní spokojení ;-) Ale asi to bude ještě chvilku trvat, než ji koupíme, zprovozníme a než budeme moct něco posoudit ;-)

 

20
Dobrý večer,
váš článek mě velmi zaujal. Vypadáte, že se v sušičkách vyznáte, a to bych právě teď potřebovala. Mohl byste mi prosím poradit? Stěhujeme se s manželem do nového, většího bytu, a chceme to mít už jako lepší bydlení na určité úrovni. Ovšem potřebovali bychom poradit, nejsme si stále jistí s nákupem sušičky. Na jednu stranu nám přijde fajn a hodně výhodná, na druhou stranu si nejsme jistí, jestli to není trochu zbytečná investice do spotřebiče a do energie.
Dívali jsme se na internetu do různých diskuzí, ale tam jsou názory jednou tak, potom jinak. Podle stránek s recenzemi (hlavně jsme hledali na http://susicky.heureka.cz/ a http://nejsusicky.cz/ - vypadají obě velmi dobře a věrohodně, ale stačí to, co tam píšou? Co myslíte?) bychom se spíše nechali přesvědčit, ale hodně by nás zajímal názor někoho, kdo se v sušičkách vyzná a je nezávislý, a to vy vypadáte. Nechceme na provoz zbytečně doplácet, a o pohodlí za každou cenu nestojíme.
Mockrát děkuji za odpověď a za váš čas, snad vás s tím nebudeme příliš obtěžovat. Díky za pomoc,
Hradilová J. 1
 
20
icon
Ahoj Janičko,
pokud řešíš peníze, tak značka BEKO je dobrá volba. Pokud si můžeš dovolit utratit více 15.000 Kč šel bych do sušičky AEG či Bosch. Více méně parametry jsou podobné. Občas tam odejde elektronika cca náklad 3.000 až 4.000 Kč.
Na co hlavně si dávej při výběru parametrů pozor:
Kondenzační - úspora nákladů
a
snadné či automatické čistění kondenzátoru. Pokud se zanese a nejde snadno vyčistit, tak se již oprava nevyplatí. Navíc se zanášením snižuje její efektivita.

 


Nejnovější komentáře
-1
Vojtech
Ahoj, jak jsi s ní spokojený? My taky přemýš...
-1
Anonym
U té filtrace bych ještě dodala, že se mohou li...
26
Hlosek
Ahoj, při vyběru sušičky jsem narazil na tuto d...