Jak mě zedník zachránil od nákupu špatně postaveného domu

Jak mě zedník zachránil od nákupu špatně postaveného domu

Na internetu jsem objevil, že se prodává téměř dokončený domeček za velmi atraktivní cenu. Chtěl jsem ho hned koupit...


S partnerkou jsme už dlouho uvažovali o pořízení vlastního domečku. Proto když dostala přidáno, byl to pro nás impulz začít aktivně hledat. Prohlédli jsme desítky realitních inzertních servrů až jsme narazili na atraktivní bungalov. V popisu stálo, že je postaven na 50%. Základová deska, hrubá stavba, střecha, okna a pár příček za rozumný peníz.

Okamžitě jsme si domluvili prohlídku domečku. Dům byl z venku zateplený, vevnitř opravdu dle popisu, vyzděno několik příček a dokonce i místy natažená omítka. Úplně nadšeni jsme přijeli domů a hned si ve snu malovali, jak si to zařídíme. Nedalo nám to a požádali jsme známého zedníka, aby se jel na něj podívat s námi a odhadl, na kolik peněz vyjde dostavění a zda budou možné úpravy v dispozici.

Studená sprcha - skrytá vada

Když jsme známému cestou popisovali cenu a stav nemovitosti, jen nechápavě kroutil hlavou, že to nikdo za celou dobu ještě nekoupil.
Když jsme dojeli na místo a chvíli jej obhlížel, tak měl jasno. Dům skrýval několik dalších překvapení, které už rozhodně nebyli příjemné.

Stavebník pravděpodobně šetřil na základové desce. Šlo vidět, že stačilo jen pár let, aby voda a mráz vykonaly své. Venkovní vlivy způsobily její nepatrné vyzvednutí a popraskání obvodových zdí. Prvotní praskliny byly umě skryty venkovním zateplením a omítkou (perlinkou). Ovšem je to jen otázka času, než by došlo i k jejímu protržení.

Výsledek? Za onu částku bych koupil pozemek s hromadou použitého stavebního materiálu. Což by mě ten pozemek vyšel pěkně draho.

 

Doporučení:
Doporučuji všem lidem, kteří uvažuji nad nákupem nemovitosti požádat o odbornou pomoc. Ideálně člověka z oboru, který skryté vady snadno odhalí.


Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho...
Autor článku a hodnocení

1
Tkim

Již od roku 2008 se věnuji vytvářením textů pro kampaně a webové stránky. Umím vyhledávat a pracovat s různými zdroji a psát informativně v souladu se SEO. Aktivně píšu pro: www.bodylift.cz www.okloubech.cz www.oreprodukci.cz www.zadany.cz a další webové prezentace.

Tkim a další pisálkovi články

Ohodnoťte článek autora


Přidejte se také do diskuze

Před napsáním komentáře se musíte nejprve   Registrace nezabere více jak 10 vteřin!

Nebyly přidány žádné komentáře.