Jak se zbavit atopického ekzému

Jak se zbavit atopického ekzému

Trápí Vás časté kožní problémy? Nevíte jak bojovat s atopickým ekzémem? Návod na jeho úspěšnou léčbu.


Atopický ekzém (atopická dermatitida) je kožní zánět, který se projevuje např. zarudnutím, svrběním apd. Objevit se a zmizet může v jakémkoliv věku.

Atopický ekzém je vlastně nadměrná reakce kůže na různé alergeny. Mezi nejčastější alergeny patří: potravinová alergie, prach, bakterie a plísně...

Tradiční postup léčby doktory

Bohužel z vlastní zkušenosti vím (15 let jsem se neúspěšně léčil), že doktoři (kožní lékař) ekzém neléčí, pouze potlačují jeho projev. Pamatuji si z toho období spoustu léků a tolik oblíbených kortikoidních mastiček. Většinou nasadil nějaké prášky, kortikoidní mast a pak promazávat bílou namíchanou mastičkou...

Kortikoid (kortikosteroidy) je vlastně steroidní hormon, který pouze na určitý čas tlumí imunitní systém (kůže přestává reagovat na alergen). Samotný problém neléčí!!

Velkou chybou je, že pan doktor bohužel léčí pouze konkrétní problém v těle. Nezaměřuje se na problém komplexně. Při velkém ekzémů bývá problémů mnohem více.

Jak tedy konečně zatočit s atopickým ekzémem?

Věřte mně, že pokud Vás trápí atopický ekzém, tak se Vaše tělo trápí s několika problémy naráz. Níže se dozvíte jak ten nekonečný boj vyhrát!

Na co bychom si měli dát rozhodně pozor

Pokud chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků, tak musíte změnit své zažité návyky. Omezit potraviny, které špatně působí na tělo. Hledejte alergeny v jídle!
Osobně jsem vypozoroval, že mě dělají problémy:
cukr (nadměrný příjem cukru), kořeněné jídla i obyčejný kečup (paprika, chilli...), alkohol, mléko...

Výše jmenované alergeny komplikují správnou funkci vašich orgánů (střeva, ledviny, játra...). Například cukr způsobuje okyselení těla a podporuje růst kvasinek. Mléko nejen zahleňuje, ale i zanáší střeva,

= Což neblaze působí na střeva. Trpíte nadýmáním, průjmy, špatnou náladou...

Zázračné prostředky, které mě pomohly boj s ekzémem vyhrát:

Postupem času jsem přišel na ideální kombinaci doplňků, které mě pomohly se problémů zbavit. Samozřejmě netvrdím, že Vám na 100% musí pomoct, ale rozhodně svému tělu neublížíte. Výsledek se nedostaví hned, ale změny pocítíte už za pár týdnů. Vytrvejte v léčbě a nebudete litovat!

Nejdříve jsem si nakoupil a podstoupil očistu/detoxikaci organismu.
Doplněk na očistu jater - ostropestřec
Doplněk na očistu ledvin - brusinky, kopřiva...
Doplněk na očistu střev - dostat do sebe hodně vlákniny, např. psyllium

Po několika dnech očisty jsem začal užívat níže uvedené.
Chlorella - je to sladkovodní řasa, která dodá tělu dostatek vitamínů, minerálů a pomáhá s detoxikací
Zinek, Horčík, Vápník - Vaše tělo potřebuje pro lepší regeneraci kůže dostatek minerálů
Multivitamíny - stejně jako minerály, potřebuje Vaše tělo dostatek vitamínů. Pořídil jsem si butilku s multivitamíny od A po Z.

Nadále se vyhýbám zjištěným alergenům, které mě vadí (mléko, kořeněné věci..), ale to se opakuji a v neposlední řadě dbám na to, abych nepřehříval tělo. Spím v chladné místnosti, nosím přiměřeně oblečení. Snažím se v rámci možnosti vyhýbat stresu a zakouřeným místnostem. Sportuji a dostatečně spím.

Aktuálně mám svůj ekzém pod kontrolou. Přesto když občas uklouznu (dám si kořeněné jídlo), tak si udělám na pár dní detoxikaci a jsem zase v normálu.


Kupte odkazy v tomto článku. Cena za jeden odkaz je 100 Kč, maximální počet je 5.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho...
Autor článku a hodnocení

1
Tkim

Již od roku 2008 se věnuji vytvářením textů pro kampaně a webové stránky. Umím vyhledávat a pracovat s různými zdroji a psát informativně v souladu se SEO. Aktivně píšu pro: www.bodylift.cz www.okloubech.cz www.oreprodukci.cz www.zadany.cz a další webové prezentace.

Tkim a další pisálkovi články

Ohodnoťte článek autora


Přidejte se také do diskuze

Před napsáním komentáře se musíte nejprve   Registrace nezabere více jak 10 vteřin!

Nebyly přidány žádné komentáře.